پاورپوینت بررسی تالار گردهمایی انیستیتو پاس تور اثر علی اکبر صارمی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وبپاورپوینت بررسی تالار گردهمایی انیستیتو پاستور اثر علی اکبر صارمی
 
بخشی از مطلب
صارمی را درنگاه کلی می توان معماری از نسل دوم معماران بعد از سال ۱۳۰۰، ارزیابی کرد؛ معمارانی که هم تجربه کار در ادامه فعالیت های معماری در حیطه سبک مدرن رایج در اواسط قرن بیستم میلادی را داشته اند و هم در راستای قرار گیری در اوج حرکت های پست مدرنی - از آغاز این جنبش - بعضا رنگ عوض کرده و سعی کرده اند به اصطلاح از قافله عقب نمانند و بعضا با تلاش هایی نظری اقدام به اختلاط سبک ها و روش های رایج جهانی با چاشنی نوستالژی های شخصی وطنی کرده اند! (جلسه دوم از سلسله جلسات نقد جامعه مهندسان معمار -۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۳ )
علی اکبر صارمی متولد ۱۳۲۲ و دارای درجه دکتری معماری از دانشگاه پنسیلوانیا (تحت راهنمایی معمار شهیر «لویی کان»)، در این جلسه به معرفی ۵ اثر از آثار شاخص خود پرداخت.خانه شمال (طراحی شده به سال ۱۳۵۲)، خانه افشار (سال ۱۳۵۴)، تالار شهر کرمانشاه (سال ۱۳۷۷)، سفارت ایران در آلبانی (سال ۱۳۷۹) و میدان شهدای مشهد (سال ۱۳۸۳)،پنج اثری بودند که توسط صارمی به صورتی بسیار موجز معرفی شدند. 
در سال 1342 وارد دانشگاه شدم. و تا سال 1348 به طور دائم در دانشگاه بودم. از سال سوم وارد کار در دفاتر بیرون شدم. نحوه تدریس منطبق بر روش بوزار بود. (مدت زمان محدودی برای تحصیل مشخص نمیشد.و دانش آموز هر زمان توانائی داشت که کار نهائی را تحویل بگیرد فارغ التحصیل میشد. ) آتلیه جائی برای بحث و گفتگو و حتی بازی بود. حس مکان و داشتن فضا برای هر فرد در آتلیه احساس تعلق به او میبخشید. من در دوره مهندس سیحون و در آتلیه ایشان مشغول به تدریس شدم. هم زمان با آمدن دکتر میر فندرسکی سیستم دانشکه به هم خورد . سیستم واحدی جایگزین قبلی شد. نحوه تدریس معماری به هم خورد .تفاوت درس ها تئوری و عملی در تعداد واحد آنها و زمان نرم بود. این یاعث شد سیستم آتلیه ای به هم بخورد موضوع دانشجویان شاخص و دست قوی که هنوز از بهترین معماران امروز هستند،در دوره های بعدی کمرنگ شد و از بین رفت. 
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی ,تالار گردهمایی ,انیستیتو پاستور , اثر علی اکبر صارمی ,طرح آمفی تئاتر ,انستیتوپاستور، تهران ,نمونه کارهای انیستیتو پاستور ,نمونه مشابه ,
مقالات مرتبط در این دسته


...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1396 ساعت: 7:21

close
تبلیغات در اینترنت