پاورپوینت بررسی مرکز هنرو صنایع دستی جواهار کالا کِندرا اثر چارلز کوریا

ساخت وبلاگ
چکیده : پاورپوینت بررسی مرکز هنرو صنایع دستی جواهار کالا کِندرا اثر چارلز کوریا  بخشی از مطلبجواهار کالا... با عنوان : پاورپوینت بررسی مرکز هنرو صنایع دستی جواهار کالا کِندرا اثر چارلز کوریا بخوانید :

پاورپوینت بررسی مرکز هنرو صنایع دستی جواهار کالا کِندرا اثر چارلز کوریا 
 
بخشی از مطلب
جواهار کالا کِندرا مرکز هنرو صنایع دستی واقع در شهر جایپور، هند است . اهمیت این مجموعه نه به خاطر نام گذاری بلکه به دلیل وابستگی نزدیک اش با شهر جایپور است . این مجموعه در سال 1986 ساخته شده بود و ساختش در سال 1991 به اتمام رسید . دولت این مرکز را به راه انداخته است تا هم فضایی را برای ارزش های فرهنگی و معنوی هند فراهم کرده و هم میراث صنایع دستی گرانبهایی را به نمایش گذارد . این مجموعه به آخرین رئیس جمهور هند، جواهارلال نِهرو اختصاص یافته است و خاطره ی این رهبر بزرگ را برای شهر جایپور با خود به همراه دارد .کانسپت ها : این مجموعه یک نمونه ی کوچک از پلان اصلی شهر جایپور است که ماهاراجا ـ ادیب، ریاضی دان و منجم، جای سینگ دوم ـ در اواسط قرن 17 طراحی کرده بود . پلان شهر او را شیپلا شاسترا هدایت می کرد و بر اساس ودیک ماندالای قدیمی، 9 میدان یا خانه داشت که بیان گر نه سیاره بود (شامل دو سیاره ی خیالی به نام های کِتو و راهو) . به دلیل حضور تپه ای یکی از میدان ها به سمت شرق جابه جا شده بود و دو تا از میدان ها به جایگاه قصر تبدیل شده بود .پلان کوریا برای کِندرا مستقیما به مجموعه سیارات ناواگراها یا 9 خانه ی ماندالا ارجاع دارد . یکی از میدان ها را برای یادمانِ پلان اصلی شهر و همچنین خلق ورودی مجموعه چرخیده بود . پلان شهر جایپور بر اساس 9 میدان شکل یانترا است که یک میدان تغییر مکان داده و دو میدان مرکزی ترکیب شده است . این میدان ها را دیوارهای 8 متری تعریف می کنند که نماد دیوار باروها در امتداد شهر قدیمی جایپور است .طرح بندی بر اساس مجموعه سیارات ماندالا : برنامه ی فیزیکی ساختمان به 8 میدان جدا شده است و نظیر اسطوره های بیان شده ی همان ستاره گروه بندی شده است :ـ برای مثال کتاب خانه در میدان سیاره ی عطارد قرار دارد که به شکلی سنتی بیان گر دانش است . ـ تئاترها در جایگاه سیاره ی ونوس هستند که بیانگر هنر ها است .ـ میدان مرکزی، دقیقا همانند صور فلکی ودیک شستراس را یاد آوری می کند و همچنین بیانگر این هیچی است که همه چیز است . الگوی کف در این میدان دیاگرامی از لوتوس انتزاعی خورسید ، کاخ شهر جایپوراست .کاربری های عمده ی مجموعه : این مجموعه در غالب 8 بلوک ساخته شده است که موزه ها، تئاترها، کتاب خانه، فضای نمایش کارهای هنری، رستوران، هتل و کارگاه را درخود جای می دهد .چارلز کوریا (متولد 1 سپتامبر، 1930)، معمار، طراح و فعال هندیچارلز کوریا در حیدرآباد ، هند متولد شد. او معماری را در دانشگاه میشیگان و پس از آن در موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) تحصیل کرده است .در 1958 دفتر خودش را تاسیس نموده است .
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی مرکز ,هنرو صنایع دستی ,جواهار کالا کِندرا ,اثر چارلز کوریا ,جواهار کالا کِندرا , مرکز هنرو صنایع دستی , واقع در شهر جایپور، هند ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود آنالیز نمونه موردی موزه ( موزه یهود برلین ) ,پاورپوینت
تحلیل ,فرهنگسرا خاوران(جوان) - پاورپوینت
تحلیل بنای , فرهنگسرای فرشچیان - پاورپوینت
دانلود ضوابط و استانداردهای ,طراحی فرهنگسر ا - پاورپوینت
دانلود , پاورپوینت,بررسی مرکز هنرهای بصری کارپنتر و بنیاد هنری پولیتزر .pptx
دانلود تحلیل, فرهنگسرای نیاوران -پاورپوینت
دانلود بررسی , فرهنگسرای نگارستان - پاورپوینت
دانلود آنالیز فرهنگسرای بوعلی سینای همدان,پاورپوینت
بررسی فرم چند ,موزه برتر جهان بر اساس عملکرد - پاورپوینت
بررسی و تحلیل گرافیکی ,موزه گوگنهایم بیلبائو- موزه هنر میلواکی - پاورپوینت
اصول ، ضوابط و , استانداردهای طراحی موزه - پاورپوینت
معماری ,فرهنگسرا- پاورپوینت
بررسی , موزه فرش ایران - پاورپوینت
نقد پروژه ی الحاقی ,موزه برلین با نام, موزه ی یهود - پاورپوینت
بررسی سیر تحول ,موزه ها در طول تاریخ - پاورپوینت
برسی ,موزه هنرهای عالی آتلانتا - پاورپوینت
بررسی ,موزه ها و ,فرهنگسراهای جهان - پاورپوینت
تحلیل گرافیکی ,موزه هلسینکی استیون هال - پاورپوینت
تحلیل ,موزه گوگنهایم بیلبائو (پرش کیهانی) - پاورپوینت
سفر به ,موزه لوور پاریس - پاورپوینت

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 12 تير 1396 ساعت: 19:22