دانلود , پاورپوینت,بررسی دهکده ی هنرمند ـ چارلز کوریا

ساخت وبلاگ
چکیده : دانلود , پاورپوینت,بررسی دهکده ی هنرمند ـ چارلز کوریا بخشی از مطلبروستای 55 هکتاری ِهنرور ترکیب ... با عنوان : دانلود , پاورپوینت,بررسی دهکده ی هنرمند ـ چارلز کوریا بخوانید :

دانلود , پاورپوینت,بررسی دهکده ی هنرمند ـ چارلز کوریا
 
بخشی از مطلب
روستای 55 هکتاری ِهنرور ترکیب جذابی ازاتمسفر و فرهنگِ گوآنی را به منطقه ی بلاپور، هند، به ارمغان آورد . این روستا را چارلز کوریا معمار هندی طراحی کرد، این پروژه گواهی بر توانایی یک طراح شهری خوش ذوق است که به فراتر از طرحش نیز می اندیشد . این دهکده برای گروه هایی با درآمد متوسط و پایین ساخته شد که در طراحی و اجرایش هم ارگانیک ظاهر شد . چارلز کوریا به منظور فراهم نمودن یک راه حل مسکونی برای ترکیب گروه های درآمدی در بمبئی، از سبک های ساختمان سنتی استفاده کرده است که تمام اصول اولیه آن، از محیط دست ساخت در حومه های شهری جدا شده اند . او سبک حیاط خانه های هندی را احیا کرد که دارای فضاهای همگانی خلق شده ای درون جانمایی اصلی اش بود .
فهم عمیق کوریا از ماهیت شهرها در قالب مدول هایش منعکس شده است که بسیار ساده ولی با روشی پیچیده با یک دیگر در ارتباط هستند . پروژه ی مسکونی او آمیزه ای از کیفیت زندگی یک دهکده و پیچیدگی یک شهر است . هر گروه از خانه ها به این احساس اجتماعی فراتر از مقیاس محلی اجازه ی ظهور و خودنمایی می دهند زمانی که هر خانه با کل محوطه ی مسکونی در سطوح متفاوت، یکپارچه می شود، این سلسله مراتب خود به تنهایی بسیار ارگانیک است، این سازمان دهی گروهی و چیدمان جمعی بسیار کاربردی به نظر می رسد؛ به همان اندازه که حرکت در میان این بافت متنوع است، دسترسی و تراکم و مقیاس این دگرگونی ها کاملا هماهنگ هستند .
دهکده ی هنرمند تلاش کرد، به تراکم مناسبی ـ نزدیک به همان بلند مرتبه سازی رایج ـ دست یابد در حالی که محیط زیست و سبک زندگی بسیار نزدیک تری شبیه به فضاهای محلی و نیمه ـ شهری در هند را فراهم می کرد . هدف این پروژه خلق یک اجتماعِ صمیمی، امن و راحتِ شهری برای خانواده و کودکان در قلب شهر است جایی که با دیگر شهر ها و حومه های شهری نیز به رقابت می پردازد .
به غیر از سایت نسبتا کوچک پروژه، معمار محله را به شکلی طراحی کرده است که هر خانه دارای فضای " گشایش ـ به ـ آسمان " خصوصی خودش و حیاطی مشترک است . پلان کلی سایت هر قسمت را به گروه های 21 تایی و سپس به دسته های هفت تایی تقسیم می کند . البته این خانه های شخصی برپایه ی روش های ساده ی پلانینگ و ساخت و ساز استوار اند و خانه سازان و هنرمندان را قادر می سازند تا به خوبی آن ها را بنا کنند . حیاط خانه ها نیاز به فضایِ محفوظ و " اشتراکیِ متعلق به هر خانواده " را فراهم می کند . دهکده ی هنرمند با این ایده طراحی شده است که ساکنان، آن را به شکل های متفاوت دگرگون خواهند کرد، آن را کاملا متعلق به خود می سازند، بنابراین خانه ها بی پیرایه و ساده هستند پس ساکنان می توانند همان طور که خانواده رشد می کند، به خانه هایشان اتفاقاتی تازه اضافه کنند؛ و به شکلی متفاوت این پلان های ارزشمند نیز تنوع ِ گسترده ای از سطوح درآمدی را به خود جذب می کنند . این شکل از توسعه در تایید این تئوری کوریا است که معماری با کشندی افقی و پلانینگ با تراکم بالا مغایر با رویکرد مسکونی نیست .
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود , پاورپوینت,بررسی , دهکده ی هنرمند ,چارلز کوریا ,روستای 55 هکتاری ,نمونه موردی ,نمونه مشابه,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود , پاورپوینت,بررسی ضوابط و مقررات و استانداردهای راههای خروج در برجها
دانلود , پاورپوینت,بررسی تاثیر احداث ساختمانهای بلند مرتبه بر کاربریهای شهری
دانلود , پاورپوینت,بررسی آسمانخراش Turning Torso
دانلود , پاورپوینت,بررسی مجتمع مسکونی ارغوان ، اثر رضا مفاخر، رضا نجفیان
دانلود , پاورپوینت,بررسی روشهای طبیعی کنترل دود و آتش در ساختمانها‌ی بلند و برجها
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه پاگودا در شهر صوفیه ، بلغارستان
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه هاس استال در آلمانHAUS STAHL
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه الماسی بر فراز اقیانوس
دانلود , پاورپوینت,بررسی ساختمان مسکونی BW7 اثر گروه معماری آراد
دانلود , پاورپوینت,بررسی ویلای بالینت اثر معماران فران سیلوستر
دانلود , پاورپوینت,بررسی ساختمان مسکونی کامرانیه اثر فرامرز شریفی
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه مسکونی امیری اثر فرامرز شریفی
دانلود , پاورپوینت,بررسی ویلای گلندوک اثر فرامرز شریفی
دانلود,پاورپوینت,بررسی و تحلیل ساختمان ویلای مشاء اثر فرامرز شریفی
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه مسکونی مظاهری ،رامسر اثر فرامرز شریفی
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه شمال در نوشهر اثر علی اکبر صارمی
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه کراتکت، آرژانتین، توسط لوکوربوزیه
دانلود , پاورپوینت,بررسی ویلای ویستا در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی
دانلود , پاورپوینت,بررسی ویلای پلایا در استرالیا
دانلود , پاورپوینت,بررسی خانه ویلایی الود در استرالیا

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 12 تير 1396 ساعت: 19:22