پاورپوینت ،پردیس سینمایی پارک ملت ،رضا دانشمیر و کاترین اسپریدونف

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  چهارشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۶، ۰۵:۲۷ ب.ظ

  فهرست مطالب: پاورپوینت ،پردیس سینمایی پارک ملت ،رضا دانشمیر و کاترین اسپریدونف

  تاریخ ایجاد 07/05/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40 اسلاید دارای نقشه و تصاویر کامل   قیمت: 3500 تومان   حجم فایل: 3009 kb  تعدادمشاهده  18


  پاورپوینت ،پردیس سینمایی پارک ملت ،رضا دانشمیر و کاترین اسپریدونف 

  فهرست مطالب
  معرفی پروژه
  مشخصات کلی پروژه
  ویژگی های اصلی پروژه
  کانسپت سازه
  نقشه ها


  بخشی از مطلب
  پردیس سینمایی پارک ملت در منطقه 3 شهرداری تهران و در زمینی کشیده و نامنظم به مساحت 6000 متر مربع در منتهی الیه جنوب غربی پارک با زیر بنای 15000 متر مربع بین سال های 1383 و1387 خورشیدی طراحی و اجرا گردید. عمده هدف ایجاد این مجموعه در پارک ملت، ارائه ی خدمات عملی ، فرهنگی و هنری در رده های مختلف ستی است که در دو بخش کودکان و بزرگسالان قابل تقسیم است . بخش کودکان با دارا بودن سینمایی کودکان، تئاتر، مرکز علمی و فضا های نمایشگاهی، این امکان را فراهم می سازد تا در طول روز کودکان همواره مربیان و معلمان خود از فیلم های علمی- تفریحی مرکز استفاده کنند .بخش بزرگسالان که شامل سالن های نمایش فیلم ،رستوران و کافی شاپ می باشد، فضاهای بحث و تبادل نظر را در کنار گذران اوقات فراغت در پارک فراهم می آورد. پیوستگی دو بخش کودکان و بزرگسالان از ویژگی های منحصر به فرداین مجموعه است که امکان مراجعه خانواده شامل والدین و فرزندان را به مرکز فراهم می سازد. به طوری که برای هر یک از افراد خانواده فعالیت علمی و تفریحی خاصی پیش بینی شده است. (بانی مسعود ،98:1388)
  این ساختمان در یک نگاه، فرمی کشیده دارد و حجم آن یادآورفرم های اکسپرسیونیستی است و زیبایی شناسی آن ریشه در دیدگاه مینیمالیستی دارد، ولی لزومأ خود پروژه مینیمالیست نیست. طرح پروژه از معدود طرح هایست که در ایران اجرا شده، و به زیبا ترین بیان ممکن سازه و فرم معماری آن در یک همگونی کامل نسبت به هم طراحی شده اند. به عبارتی دیگر ،معماری پروژه محصول سازه و فرم آن می باشد. درست همین دیدگاه است که طرح پروژه را از یک دیدگاه فیزیکی مدرن یعنی حل عملکرد و رسیدن به فرم و سازه معماری جدا می نماید. لازم به ذکر است که این سخن نه به این معنی است که عملکرد پروژه مهم نیست و یا نسبت به سازه و فرم معماری آن از اهمیت پایین تری برخوردار است و در اینکه عملکرد پروژه باید به ملزومات برنامه ی فیزیکی آن نیز پاسخ دهد، شکی نیست .
  ولی سخن برسرآن است که حل عملکرد و پاسخ گویی به برنامه فیزیکی ،هدف و غایت اصلی پروژه نیست. حجم پروژه زبانی ساده و سلیس دارد و خود آن نیز محصول فرم کشیده و نامعین سایت است . نظر به اینکه طراحی سالن های متعدد در چنین پروژه هایی ،لزوم به ارتفاع رفتن را اجتناب ناپذیر می نماید، طراحان آگاهانه از پتانسیل سایت پروژه برای سرشکن کردن ارتفاع نهایی حجم استفاده نمودند و با طراحی دو سالن در زیر زمین تا حدودی توانستند ارتفاع ساختمان را تعدیل نمایند .
  فضاهای داخلی در هماهنگی کامل نسبت به هم طراحی شده اند. این سخن زمانی مهم می نماید که به یاد آوریم، مدیریت طراحی ساختمان های بزرگ با کاربری های متفاوت و متنوع بسیار دشوار است، و در اکثر موارد عمده دغدغه ی طراح ،معطوف به ساماندهی عملکرد های آن می شود. ولی آنچه با بررسی این پروژه می توان فهمید، طراحان آن توانسته اند از این آزمون موفق بیرون بیایند و تنوع عملکرد ها، آنها را از خلاقیت و طراحی فضاهای داخل باز نداشته است .استفاده کردن از شیب راهه برای دسترسی های فضا های داخلی، بنا به مقتضات سایت، انتخابی بجا و مناسب است، به خصوص شفافیت نما و چشم انداز های بیرونی نیز به کمک آن می آید ،و باعث می شود ارتباط عمیقی بین بیرون و درون حجم برقرار گردد .
  از طرفی شکاف و فضای باز وسط حجم، که خود محصول سازه و معماری پروژه است، به خوبی توانسته چشم اندازی از سایت را در درون حجم پروژه قاب نماید. و این در حالی است که تأثیر این استراتژی در سازماندهی فضایی عناصر پروژه عناصر پروژه منجر به ایجاد سه فضای باز و کشیده شده است. فضای اول در زیر زمین به فعالیت های نمایشگاهی، فضای دوم در همکف به ایوان سرپوشیده ی ورودی و فضای سوم در بالاترین سطح به رستوران و غذاخوری مجموعه اختصاص پیدا کرده اند. این فضای باز افقی توسط دو فضای عمودی در دو سوی خود که شامل فضاهای انتظار و خدماتی اند به یکدیگر متصل می شوند. این ترفند معماری که هم در ساماندهی فضاهای داخلی و هم در حجم ساختمان به کار رفته، باعث شده است تا تداوم فضای پارک در درون پروژه احساس شود. و این عامل یکی از مهم ترین نکات عطف پروژه است که باعث می گردد، حجم ساختمان پردیس سینمایی پارک ملت به سایت آن تعلق داشته باشد.
  و.....


  کلمات کلیدی مرتبط:
  پاورپوینت ،پردیس سینمایی ,پارک ملت ،رضا دانشمیر ,کاترین اسپریدونف ,پردیس سینمایی ,پارک ملت در , , ,

  • موافقین۰ مخالفین۰
  • ۹۶/۰۴/۲۱
  • me mehrimah
  نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 22 تير 1396 ساعت: 1:59
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123